[29.04-3.05] Wystawa obrazów Grażyny Małkiewicz „Protest”

Zapraszamy na wystawę obrazów z cyklu „Protest” autorstwa Grażyny Małkiewicz.

29.04-3.05 / Centrum Reanimacji Kultury / Ul. K. Jagiellończyka 10c/d

Grażyna Małkiewicz dyplom na Akademii Sztuk Pięknych obroniła u prof. Mariana Waldemara Kuczmy i prof. Adama Chmielowca na kierunku Malarstwo w czerwcu 2014 r.
W swojej pracy porusza się głównie w temacie portretu. Tworzy obrazy społecznie zaangażowane, poruszające tematykę praw człowieka, jego miejsca w społeczeństwie. Obrazy autorki są radykalne w ekspresyjnej, abstrakcyjnej formie wylewanych organicznych plam czy linii rysunku biegnących nerwowo, portrety pozbawione rysów twarzy. Stają się nierozpoznawalne, jakby skorodowane materią, upływającym czasem, niepamięcią. Można dostrzec w nich nawiązania do sztuki Francisa Bacona i jego ekspresyjnych autoportretów. Medium malarskie jest najbliższe sercu artystki, ale często też korzysta z technik rysunkowych, graficznych, wykonuje murale, zajmuje się edukacją plastyczną. Miała wystawy indywidualne we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Sosnowcu.

Obecnie, oprócz malowania, prowadzi warsztaty dla dorosłych i seniorów. Jest w trakcie studiów z Arteterapii, by móc w przyszłości wykorzystywać wiedzę plastyczną do pomocy innym.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *